Sokolnice

p. uč. Věra Kašparová
Sluníčka 7:00 – 16:00 3 – 6 let p. řed. Bc. Jarmila Fialová
p. uč. Ivana Cábová

Děti 7 leté jsou děti s odkladem školní docházky.

Přijímání dětí do MŠ

Děti jsou do MŠ přijímány zpravidla od 3 let na základě daných kritérií, se kterými jsou rodiče seznámeni      na informativní schůzce, jež předchází Zápisu do předškolního zařízení. Po Zápisu jsou děti rozděleny          do věkově smíšených tříd, přičemž vyhovujeme přání rodičů (sourozenci, kamarádi) tak, aby se děti cítily spokojeně a bezpečně.

Individuální a citlivé chování zaměstnanců k dítěti přispívá k jeho adaptaci na nové prostředí, umožňujeme dětem přinést si svoji oblíbenou hračku a rodičům zůstat se svým dítětem ve třídě na různě dlouhou dobu       s ohledem na průběh ranních činností.

O čistotu a pořádek ve třídách, šatnách, chodbách, na školní zahradě a o klidný spánek dětí se starají:

školnice – paní Petra Palánová
uklízečky – paní Lenka Slováčková, paní Hana Tůmová

Čas Činnost
6:30 – 9:30 …scházení dětí, ranní hry dle volby a přání dětí, rozdělení do tříd
…ranní hry, ranní cvičení
…didakticky zacílené činnosti (řízené i spontánní učení) ve skupinách a individuálně
…individuální péče o děti se specifickými potřebami
…jazykové chvilky
…smyslové hry
…úklid hraček
…hygiena, svačina
9.30 – 11.45 …relaxační chvilky, příprava na pobyt venku
…pobyt venku
11.45 – 14.30 …hygiena , oběd
…hygiena, příprava na spánek
…spánek, náhradní nespací aktivity
…hygiena, svačina
14.30 – 16.30 …odpolední zájmové činnosti, hry + dle zájmu dětí pokračování cílových činností, dotváření rozdělaných výrobků

Během celého školního roku spolupracujeme s významnými sokolnickými organizacemi a spolky. Účastníme se jejich akcí nebo je sami na ně zveme. Jsou to TJ Sokol Sokolnice, Sbor dobrovolných hasičů, Domov po seniory, ZŠ Sokolnice, v neposlední řadě i obec Sokolnice. Děti roznáší novoroční přáníčka do místních obchodů nebo některým místním podnikatelům.

Zveme také mezi sebe rodiče i přátele školy (společná odpoledne v prostorách školní zahrady i budovy MŠ):

• podzimní odpoledne
  • pasování předškoláků
  • společné akce k různým příležitostem (vánoce, svátek matek...)

Každý měsíc pořádáme průměrně dvě kulturní akce pro děti - navštěvují nás herci se svými vystoupeními (dětská divadelní představení) nebo s dětmi jezdíme na pohádky do divadla, na koncerty, návštěvu hvězdárny, výstavky a výlety do Brna nebo jeho okolí:

• Mikulášská nadílka
  • vánoční besídka
  • karneval
  • Morena
  • akce pro předškoláky
  • výlety, MDD

Zapojujeme se také do různých soutěží – sportovní, výtvarné.

Spolupracujeme s Českou policií v Židlochovicích – výukový program pro děti.

Máme i bohatou nabídku pro předškoláky:

• edukativní skupinky pro děti a rodiče
  • jedno přenocování v MŠ spojené s opékáním špekáčků a soutěžemi přichystanými Sborem dobrovolných hasičů
  • kulturní, tvořivé a  vzdělávací akce určené pouze předškolákům